#2 - Michał z Katowic

19.12.2018

Kontynuujemy naszą serię z prezentowaniem osób zajmujących się inwestowaniem w nieruchomości, które korzystają z naszego narzędzia. Dziś przenosimy się na południe Polski, konkretnie do Katowic. To tutaj mieszka i inwestuje Michał.

Jak zaczęła się jego przygoda ze wspomnianym biznesem? - Nieruchomościami zacząłem zajmować się przez zupełny przypadek. Miałem kiedyś okazję dokonać zakupu mieszkania w dobrej lokalizacji i atrakcyjnej cenie – zrobiłem to z myślą o odsprzedaży z zarobkiem. Wszystko poszło zgodnie z planem, choć czas od momentu zakupu, do znalezienia nabywcy, trwał aż pół roku. Od tamtego czasu podobne transakcje stanowią moje dodatkowe źródło dochodu. – powiedział.

Rozwój technologii wydatnie wspomaga działanie na konkurencyjnym rynku nieruchomości. Co o „notiFire” sądzi nasz rozmówca? - Narzędzia takie jak notiFire ułatwiają monitorowanie rynku. W dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć okazyjną ofertę na portalach internetowych, ponieważ ludzie często przed wystawieniem oferty porównują ceny z podobnymi ogłoszeniami i częściej ustalają je na zbyt wysokim poziomie, niż na zbyt niskim  Dzięki automatycznym powiadomieniom można śledzić zmiany zachodzące na rynku oraz od czasu do czasu trafić na nieruchomość, która będzie nadawała się do wynajęcia lub pozwoli wypracować zysk po przeprowadzeniu remontu, czy też podziału na większą ilość pomieszczeń.

Jak wspomnieliśmy na początku, Michał inwestuje na terenie Katowic. Czy w planach ma ekspansję na okoliczne miasta? - Działam tylko na terenie jednego miasta, ponieważ dzięki temu mam dużą wiedzę na temat specyfiki danego rynku, cen, atrakcyjności poszczególnych lokalizacji, a to pozwala dobrze oszacować opłacalność inwestycji. Nie planuję obecnie działań w innych regionach, ponieważ skupiając się na jednym rejonie, jestem w stanie inwestować bezpiecznie i jednocześnie mieć wszystko pod ręką. – zakończył.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z inwestycji przeprowadzonych przez Michała.

Dziękujemy za lekturę!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej informacji o celu ich wykorzystania, możliwości zmiany ustawień, znajdziesz w polityce prywatności.